FORD MOTORSPORLARI

Castrol Ford Team Türkiye Marmaris’te istediğini aldı

Castrol Ford Team Türkiye, Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağını başarıyla tamamladı. 2020 sezonunda Türk ralli sporuna genç yetenekleri kazandırmak amacıyla organizasyonunu baştan aşağı yenileyen takım; hedeflediği şekilde ‘iki çeker’ ve ‘gençler’ kategorilerinde yarışı birinci sırada tamamlamayı başardı ve bu zorlu rallide genç pilotları ile önemli puanlar topladı.

FORD FIESTA RALLY 4 Ali Türkkan-Onur Aslan

Ev sahipliği yaptığımız en büyük spor organizasyonu olan WRC Türkiye Rallisi, bu yıl 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirildi.

Pandemi sebebiyle spor müsabakalarına ara verilen bu dönemde uzun aradan sonra ülkemizde yapılan ilk büyük ve uluslararası spor etkinliği olan WRC Türkiye Rallisi; Dünya Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı ve 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ve ikinci ayakları olarak koşuldu.

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl genç pilotları ile iki çeker ve gençler kategorilerinde yarışı başarılı bir şekilde tamamladı.

Castrol Ford Team Türkiye’nin 1995 doğumlu genç pilotu Emre Hasbay ve co-pilot’u Candaş Uzun, Ford Fiesta R2T’nin koltuğunda iki çeker ve gençler kategorilerinde yarışı birinci sırada tamamlamayı başardı.

Kariyerinde iki kere Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğunu kazanmış olan And Sunman ise Ford Fiesta’sı ile gençler kategorisinde ikinci sıraya adını yazdırdı.

Castrol Ford Team Türkiye’nin 1999 doğumlu büyük gelecek vaat eden genç pilotu Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Aslan ise Ford’un ralli dünyasındaki en yeni aracı Fiesta Rally 4’ün koltuğunda yarışırken; gençler kategorisinde yarışı üçüncü sırada tamamlamayı başardı.

FORD FIESTA R1 Soner Çevik-Ümit Bayram

Murat Bostancı’nın değerlendirmesi

Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı bu yıl özelinde pilot koltuğundan, pilot koçluğu koltuğuna geçiş yaparken; Marmaris Rallisi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağı Marmaris Rallisi’ni başarıyla geride bıraktık. Bizim için baştan sonra iyi bir yarış oldu. Hem gençler hem de iki çeker kategorilerinde yarışı kazandık.

Bu yıl özellikle genç pilotlarımız ile Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ülkemizi daha rekabetçi seviyeye taşıyarak; 2020 Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğu, 2020 Türkiye Ralli İki Çeker Şampiyonluğu’nu hedefliyoruz.

Çok zorlu bir yarış olmasına rağmen istediğimiz kategorilerde yarışı kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem Türk ralli camiası ve ülkemiz hem de Castrol Ford Team Türkiye için çok önemli olan bu yarışta; ter döken tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz…”

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: