MOTORSPORLARI RENAULT

Yeni Renault Clio ralliye merhaba dedi

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) takviminin beşinci ayağının yanı sıra Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da iki ayrı ayağına ev sahipliği yapan Türkiye Rallisi; 18-20 Eylül tarihleri arasında Marmaris ve Datça yarımadasında bulunan etaplarda gerçekleşti.

RENAULT CLIO RALLY 5 / Yiğit Timur-Ufuk Uluocak

Bursa’da OYAK Renault otomobil fabrikalarında üretilen Clio ile yarışa katılan Toksport WRT, Rally 5 kategorisinde podyumun zirvesine çıkmayı başardı. Takvimin en zorlu ve kırıcı şartlarına sahip olmasıyla bilinen WRC Türkiye ayağına 26 uluslararası, 39 ulusal olmak üzere toplamda 65 araç kayıt yaptırdı. Toksport WRT bayrağı altında Renault Grubu desteğiyle yarışan Clio Rally 5; bu sene ilk defa şampiyonaya dahil olmasına rağmen hatasız bir yarış çıkarttı ve her iki günü de birincilikle bitirdi.

Podyum sonrası pilotlar Yiğit Timur-Ufuk Uluocak yarışı su sözlerle değerlendirdi: “Yeni otomobilimizin beklediğimiz gibi sağlam ve istendiği taktirde üst kategorileri zorlayabilecek bir performansa sahip olduğunu bu yarışta gösterdiğimizi düşünüyoruz. Bu spora giriş seviyesi için çok iyi bir alternatif olduğunu kesin. Otomobilimizin testlerine önümüzdeki aylarda da devam ederek 2021’in hazırlıklarını sürdüreceğiz…”

TOSFED tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın sıradaki ayağının, COVID-19 şartları kapsamında TOSFED’in belirleyeceği bir tarihte Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde koşulması bekleniyor.

RENAULT CLIO RALLY 5 / Yiğit Timur-Ufuk Uluocak

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: